Výstaviště Černá louka: Fauna trhy v Ostravě

Fauna trhy v Ostravě aneb navštívili jsme…

ČLÁNKY KALENDÁŘ AKCÍ NOVINKY

Fauna trhy v Ostravě

Tentokrát Vám přinášíme článek o chovatelské akci, kterou jsme minulý víkend navštívili – Ostravské fauna trhy.

Něco málo o Ostravě…

Jak už název napovídá, tato akce je pořádána v Ostravě, metropoli Moravskoslezského kraje. Většina z nás znala Ostravu především díky jejím černouhelným dolům, vysokým pecím, hutím a železárnám. To již patří k historii třetího největšího města České republiky. Po sametové revoluci se Ostrava podstatně změnila a stále mění.

V současnosti je Ostrava nejen významným průmyslovým, ale i univerzitním (VŠB-TU – největší univerzitní campus v ČR s cca 23 000 studenty) a kulturním (hudební festival Colours of Ostrava, nejvíce zábavních podniků, kandidatura na prestižní titul Evropské hlavní město kultury 2015) městem.

Ale teď k Ostravským fauna trhům, které se konaly 20.4.2014…

Něco málo o fauna trzích v Ostravě…

Fauna trhy v Ostravě aneb navštívili jsme...
Fauna trhy v Ostravě

Ostravské fauna trhy mají tříletou tradici (poprvé se konaly v březnu 2011) a jsou největší chovatelskou burzou na Moravě. Tyto trhy jsou určeny pro chovatele, pěstitele a firmy, které chtějí prodat, vyměnit nebo vystavit králíky, vodní a hrabavou , holuby, papoušky, drobné exotické ptactvo či hlodavce, fretky, akvarijní ryby, terarijní zvířata, kočky, psy, exotické rostliny, , potřeby a pomůcky pro chovatele i pěstitele nebo odbornou literaturu.

Nabízená zvířata a doprovodný sortiment je závislý na přihlášených prodejcích a samozřejmě i chovné sezóně.

Kdy se fauna trhy v Ostravě konají?

Fauna trhy se konají v neděli a to jednou za měsíc, pokud pořadatel nestanoví jinak. Trhy začínají v 8:00 a končí ve 12:00 hodin. Prodejci a vystavovatelé mají možnost přístupu do výstavních prostor již od 7:00, resp. 6:00 hodin.
Přesné termíny této chovatelské burzy najdete v našem kalendáři akcí drobného zvířectva..

Kde se Ostravské fauna trhy konají?

Ostravské fauna trhy se konají v pavilonu A výstaviště Černá louka, které se nachází v centru Ostravy. Trhy zabírají dva výstavní sály o celkové rozloze 4.000 m2.
Mapku místa konání fauna trhů najdete rovněž v kalendáři akcí drobného zvířectva..

Jak se na fauna trhy dostanete?

Jste-li z Ostravy, můžete využít služeb MHD a jet buď tramvají č. 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14 a 18 na zastávku “Výstaviště” anebo autobusem č. 21, 28 a 81 na zastávku “Karolina”, příp. “Hotel Palace”.

Věříme, že I mimoostravští návštěvníci dopravující se autem trefí na výstaviště bez komplikací. Město Ostrava je celkem dobře značeno. My jsme do Ostravy přijeli po dálnici D1 od Brna. Při příjezdu do Ostravy doporučujeme sjet z D1 na silnici č. 56 (sjezd 361 OSTRAVA – centrum) vedoucí Ostravou na Frýdek – Místek. SIlnice č. 56 Vás zavede až do centra Ostravy, kde budete následovat ukazatel “CENTRUM”. Po ulici Vítkovická sjedete na ulici 28. října a dostanete se k Divadlu Antonína Dvořáka. Před divadlem odbočíte doprava, kde se dostanete k parkovištím.

Parkování pro návštěvu fauna trhů v Ostravě

Zaparkovat můžete na parkovištích v blízkosti Divadla Antonína Dvořáka. K pavilonu A, v němž jsou Ostravské fauna trhy pořádány, to budete mít cca 5 minut chůze.

Za parkování jsme nic neplatili, parkování v neděli je v Ostravě zdarma. Samozřejmě můžete parkovat I v prostorách areálu, za nějž ale parkovné platit budete. Podle našeho názoru je to zbytečné, pokud na parkovištích v těsné blízkosti výstavního pavilonu najdete hned několik volných parkovacích míst.

Vstupné na fauna trhy v Ostravě

Dospělí platí vstupné ve výši 30 Kč. Děti od 3 let, studenti, důchodci a držitelé ZP a ZTP průkazů mají vstupné za 15 Kč. Za děti do 3 let vstupné neplatíte. Půjdete-li jako rodina, nečekejte slevu za rodinnou vstupenku.
Přihlášení vystavovatelé, a prodejci mají možnost bezplatného přístupu od 6:00 do 8:00 hodin a to max. 2 osoby (prodejce + pomocník).

A co jsme na Ostravských fauna trzích viděli?

Fauna trhy v Ostravě aneb navštívili jsme...
Fauna trhy v Ostravě

Největší zastoupení měla na fauna trzích akvaristika, jež zabírala jeden ze dvou výstavních sálů. Prodejci a vystavovatelé nabízeli nepřeberné množství akvarijních rybiček a jiných vodních živočichů, z dalších ryb byli v nabídce Koi kapři, sumci, jeseteři nebo lín zlatý. Samozřejmě nechyběly pomůcky, různé doplňky, potřeby a krmiva pro akvaristy (akvária, teploměry, písek, kameny, kořeny, vodní rostliny, krmiva,…).

Bohaté zastoupení měla I teraristika. Prohlédli jsme si agamy, gekony, felsumy, chameleony, nejrůznější druhy hadů, želvy, sklípkany, štíry, dále myšky nebo ježky. I teraristika nabízela široké množství pomůcek a potřeb pro teraristy (terária, písky, kameny, dekorace terárek, terarijní rostliny, mechy, živá I neživá krmiva,…).

Fauna trhy v Ostravě aneb navštívili jsme...
Fauna trhy v Ostravě

Z dalších druhů zvířat jste mohli vidět např. králíky, kuřátka brojlerů i křepelek, holuby, papoušky, andulky a další drobné ptactvo. Zastoupení těchto zvířat bylo ve srovnání s akvarijními a terarijními zvířaty podstatně menší. Na psy a kočičky jsme bohužel štěstí neměli. Snad někdy příště.. 😉

Pokud se rozhodnete fauna trhy v Ostravě navštívit, jistě nebudete litovat.

 

kalendarchovate.cz - facebook: Trhy, burzy a výstavy 12.12. - 13.12.2015Líbí se Vám naše stránky? Budeme potěšeni, podpoříte-li kalendarchovatele.cz na sociální síti Facebook. Děkujeme.

Zpět na začátek

Upozornění:
kalendarchovatele.cz není organizátorem žádné chovatelské akce publikované na svých webových stránkách a nezodpovídá za aktuálnost informací poskytnutých organizátory. V případě změn nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj:
Informace – http://cschdz.eu/, webové stránky jednotlivých organizací ČSCH, chovatelských sdružení a spolků a dalších pořadatelů těchto akcí
Obrázky – fotografie označené logem „KalendarChovatele.cz“ jsou majetkem KalendarChovatele.cz a slouží jako ilustrační fotografie

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *