Ptačí chřipka

Ptačí chřipka – aktuality 13.1.2017

AKCE PODLE ZEMĚ KONÁNÍ AKCE PODLE DRUHU AKCE PODLE MÍSTA KONÁNÍ

Ptačí chřipka – začátek

Ptačí chřipka – aktuální informace

 

Státní veterinární správa dnes vyhlásila další ohnisko nákazy aviární influenzy (ptačí chřipky) v obci Chotčiny na Táborsku v Jihočeském kraji. Výsledky laboratorního vyšetření prokázaly přítomnost viru aviární influenzy H5 u uhynulé drůbeže z malochovu. Aktuální počet ohnisek této nákazy na území České republiky tak vzrostl na šest.

Včera se nákaza potvrdila na území Polska v těsné blízkosti českých hranic. Státní veterinární správa vydala mimořádná veterinární opatření, která vymezí uzavřená pásma ohnisek v příhraniční oblasti v Královéhradeckém kraji.

Ústřední veterinární správa, jednotlivé místně příslušné krajské veterinární správy a Městská veterinární správa SVS v Praze vydávají v souvislosti s potvrzením výskytu nebezpečné nákazy formou nařízení mimořádná veterinární opatření (dosud vydaná nařízení SVS).

Mezi mimořádná opatření spadá i zákaz pořádání výstav, přehlídek, trhů, soutěží a jiných svodů drůbeže nebo jiného ptactva chovaného v zajetí. Z tohoto důvodu sledujte aktuální informace, které jsou zveřejněny na úřední desce SVS.

V případě dotazů ke kontrétní chovatelské akci se obracejte přímo na pořadatele akcí. Kontaktní údaje na organizátora jsou uvedeny u každé výstavy / burzy / trhů.

 

Hezký víkend přeje
tým KalendarChovatele.cz

KalendarChovatele.cz na Facebooku / Víkendové chovatelské akce 17.-18.12.2016

 

kalendarchovate.cz - facebook: Víkendové chovatelské akce 17.-18.12.2016Líbí se Vám naše stránky? Budeme potěšeni, podpoříte-li kalendarchovatele.cz na sociální síti Facebook. Děkujeme.

Zpět na začátek

 

Upozornění:
KalendarChovatele.cz není organizátorem žádné chovatelské akce publikované na svých webových stránkách a nezodpovídá za aktuálnost informací poskytnutých organizátory. V případě změn nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj:
Informace – http://cschdz.eu/, webové stránky jednotlivých organizací ČSCH, chovatelských sdružení a spolků a dalších pořadatelů těchto akcí
Obrázky – fotografie označené logem „KalendarChovatele.cz“ jsou majetkem KalendarChovatele.cz a slouží jako ilustrační fotografie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *